Yusa tepesine ulaşım nasıl gidilir

          Beykoz 'da bulunan yuşa tepesine nasıl gidilir. Yuşa tepesi ulaşım nasıl yapılır, Yuşa tepesi nerededir. Yuşa hz. ne gitmek, Yuşa tepesine gitmek, Yuşa hazretlerine gitmek arama sonuçlarına göre yol tarifi.

Beykoz 'un en güzel yeri olan tokatköy tepesindeki Yûşa Aleyhisselamın kabrinin oldugu yere Kavacık noktasıyla gidiş çok rahat olabilir. Fatih Sultan mehmet köprüsü ana nokta olarak alınırsa 2 yol tarif edilerek Yuşa tepesine çıkılınabilinir.

Kavacık istikametinden kanlıca ya inerek sahil şeridinden Beykoz takip edilerek Anadolukavağı istikametine gidilir ve Yuşa tepesi Anadolu kavağına gelmeden solda kalır.

Yada Fatih sultan mehmet köprüsünden direkt devam edilerek Acarlar Beykoz yolu takip edilerek otoban sonundaki kavşaktan beykoz istikametine gidilir Tokatköy yolundan yukarı çıkıldıgında direkt önünüze gelir.

Yuşa tepesine huzur içinde gidilir.

sevgilerle...

Yorumlar

Ersin karadaş dedi ki…
Yuşa tepsi çok kutsal bir yerdir gitmenizi mutlaka tavsiye ederim. Manevi akımı bir başkadır.
Mehmet dedi ki…
Kabre gittim süper bir manevi hava var Rabbim herkeze Yuşa Aleyhisselam ın kabrini görmeyi nasip etsin.
Yuşa tepesi dedi ki…
Kabir Beykoz 'un nuru göz bebegi Orayı koruyor ! Rahmet. Yûşa hz. büyük bir dosttur.
semra karadas dedi ki…
Evet gerçekten denildigi kadardan fazlası var bir dost ziyareti herşeye iyi gelebilir.
Yuşa tepesine gittim dedi ki…
Yuşa tepesine binlerce insan geliyor. Özel günlerde dahada kalabalık olan bir mekan. Orada ikram yapmak başka bir hassasiyet. Cömert olmanız gereken bir yer, Lokum şeker veya kandil simidi dağıtarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz, aynı şekilde size ikram yapıldıgında bu konuya hassasiyet gösterip alın. Orası bir sevgi abidesidir. Yuşa tepesine gitmeyen kalmamalı.
Hz. Yuşa dedi ki…
Yuşa tepesi herkesin ziyaret etmesi gerektigine inandıgım harika bir manevi akımı olan bir yer. Namazınızı kılıp ibadet edip insanlara daha güzel baktıgınız anlar yakalanıyor. Yuşa tepesinden dua edip Rabbin dostunun yanından dua nızın kabul olma olasılıgını arttırabilirsiniz. Yûşa Aleyhisselam ı ziyaret ediniz.
Mert dedi ki…
Yuşa tepesine gittik teşekkür ederiz adres ve yönlendirişiniz için Yuşa tepesi ramazan ayında mükemmel.
Zerrin Coskun dedi ki…
Yuşa Tepesi farklı bir ortamın olduğu nadide yerlerden birisi ... Manevi ortam harika.